Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dla jakich dzieci najlepsze są pieluszki OS?

2018-07-30
Dla jakich dzieci najlepsze są pieluszki OS?

Pieluszki wielorazowe OS oznaczają pieluszki w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Skrót OS pochodzi od angielskich słów one size, czyli „jeden rozmiar”. Pieluszki takie nadają się dla dzieci ważących od 4 do nawet 16 kilogramów. Rozmiar OS możemy znaleźć wśród większości wielorazowych pieluszek: typu All in one (AIO), kieszonkowych, otulaczy lub pieluszek SIO (snap in one).

Czym charakteryzują się różne rodzaje wielorazowych pieluszek?

Pieluszki AIO to pieluszki z wszytym wkładem. Ich zaletą jest łatwość stosowania, lecz ich wadą jest nieco dłuższe schnięcie. Pieluszkę typu otulacz posiadają wewnątrz miejsce na włożenie wkładu chłonnego. Tego typu pieluchę można też założyć na pieluszkę tetrową, aby dobrze się trzymała i nie przemakała. Pieluszka-kieszonka także posiada miejsce na wkładkę chłonną, którą umieszcza się pomiędzy dwie warstwy materiału. Pieluszki SIO także posiadają miejsce na wkład, ale w przeciwieństwie do dwóch poprzednich rodzajów, wkładka chłonna nie jest wsuwana, lecz dopinana za pomocą nap i ma bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Zaletą pieluszek SIO jest to, że brudzą się tylko wkłady, które można wymieniać bez konieczności prania całej pieluszki.
Z jakich materiałów są wyprodukowane wielorazowe pieluszki? Najczęściej wykorzystuje się oddychający i wodoodporny materiał PUL, polar, mikropolar, wełnę, welur, bawełnę i bambus. Każdy z tych materiałów jest bezpieczny i zdrowy dla skóry dziecka.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel