Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o pieluchy wielorazowe

2018-08-23
Jak dbać o pieluchy wielorazowe

Jak dbać o pieluszki wielorazowe?

Pieluszki wielorazowe są przyjazne dla skóry maluszków, bardzo wygodne i atrakcyjne wizualnie. Aby prawidłowo pełniły swoją rolę należy prawidłowo o nie dbać, a wtedy posłużą przez lata – z korzyścią dla portfela i środowiska.
Jak więc dbać o pieluszki wielorazowe? Można zacząć już od pro aktywnego podejścia – wkładając do środka pieluszki specjalne bibułki z masy drzewnej. Bibułki takie są w stanie utrzymać pieluszkę w czystości, przepuszczając ciecze, ale zatrzymując zabrudzenia stałe. Dzięki temu wymiana pieluszki będzie mogła się odbywać nieco rzadziej, a jej pranie będzie łatwiejsze.
Dobrze też pamiętać aby wyprać zakupioną pieluszkę oraz wkład już przed pierwszym użyciem, co zwiększy jej chłonność. Pieluszki wielorazowe osiągają maksymalną chłonność po kilku praniach.
Piorąca pieluszki wielokrotnego użytku nie należy przekraczać temperatury 60 °C, ani nie można używać środków zmiękczających, chloru i wybielaczy. Po wypraniu nie suszmy też pieluszek w suszarkach bębnowych, a gdy wyschną nie powinno się ich prasować.
Do prania pieluszek wielorazowych można używać zwyczajnego proszku, dobrze jednak zwrócić uwagę czy nie zawiera w swoim składzie zmiękczacza lub wybielacza. Szczególnie polecamy dostępne w naszym sklepie internetowym ekologiczne, biodegradowalne mydło do plam: http://3e.waw.pl/pol_m_Srodki-do-pielegnacji-i-prania-220.html

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel