Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prać pieluchy wielorazowe?

2019-07-15
Jak prać pieluchy wielorazowe?

Główną cechą, a jednocześnie zaletą pieluch wielorazowych, jest fakt, że można je prać w pralce. Jednak ponieważ pieluszki wykonane są z różnych, naturalnych materiałów, należy je prać w odpowiedni sposób, taki, aby na jak najdłużej zachowały dobry stan.

Pieluszki kieszonki PUL, a także pieluszki AIO należy prać w temperaturze maksymalnie 60 stopni. Nie należy ich chlorować, nie powinno się ich ani wybielać ani prasować, nie należy również dodawać środków zmiękczających. Nie powinno się ich także suszyć w suszarkach bębnowych.

Pieluszki formowanki można prać w takich samych warunkach jak pieluszki PUL i AIO, różnicą jest to, że dozwolone jest suszenie ich w suszarkach bębnowych, jednak to może skutkować szybszym niszczeniem.

Pieluszki otulacze wełniane należy prać w temperaturze 30 stopni, co dwa, trzy tygodnie, lub gdy się zabrudzą. Należy kontrolować temperaturę wody, gdyż jej gwałtowne zmiany mogą spowodować skurczenie i sfilcowanie wełny.

Ważne, aby środek piorący, którego użyjemy był naturalny, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. Pieluszki wielorazowe najlepiej prać w proszku do białego, który ma 5-15% środków wybielających na bazie tlenu. Środek piorący należy dawkować według tabeli zamieszczonej na opakowaniu. Dawka zazwyczaj różni się w zależności od rodzaju wody i stanu zabrudzenia pieluszki.

Na stronie 3e.waw.pl znajdziesz szeroki wybór różnych rodzajów pieluszek wielorazowych w wielu wariantach kolorystycznych.

pixel