Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pieluszki wielokrotnego użytku i pielęgnacja bobasa cz.2

2018-04-20
Pieluszki wielokrotnego użytku i pielęgnacja bobasa cz.2 Chcąc nie chcąc, dziecko jest narażone na odparzenia i otarcia. Co zatem robić, by nie dopuścić do takie dyskomfortu?
Szukasz pieluszek? Sprawdź naszą stronę http://3e.waw.pl W poprzednim tekście zajęliśmy się sprawami higieny oraz zakrywania. Teraz kolej na kolejne kroki pielęgnacyjne.

Po trzecie – materiały i pieluszki

Nie obejdzie się bez odpowiednich pieluszek i wkładów chłonnych. Pupa niemowlaka narażona jest na działanie moczu i kału, zwłaszcza jeśli przeoczy się moment zmiany pieluchy. Warto więc używać odpowiednich chłonnych oddychających i miłych w dotyku materiałów aby zapewnić komfort dla dziecka.

Po czwarte – dyscyplina

Niezwykle ważny punkt na liście dbania o skórę dziecka. Należy zawsze pieluszkę wymieniać, jak tylko zauważy się, że jest „pełna”. Należy ją prać w delikatnych detergentach o dokładnie osuszać. I co najważniejsze – zawsze trzeba pieluchę zmienić, gdy dziecko idzie już spać. Nie zmieniona pieluszka (bez względu czy jednokrotnego czy wielokrotnego użytku) może spowodować bolące i ciężko gojące się odparzenia.

Zadbaj o skórę swojego maluszka!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel