Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pieluszki wielorazowe a nauka korzystania z nocnika

2018-10-12
Pieluszki wielorazowe a nauka korzystania z nocnika

Pieluszki wielorazowe wsparciem dla nauki korzystania z nocnika

Do szeregu zalet pieluszek wielorazowych – zdrowia, bezpieczeństwa stosowania, ekologii, ekonomii i atrakcyjnego wyglądu – dochodzi kolejna. Otóż odkryto, że pieluszki wielorazowe ułatwiają rodzicom nauczenie dziecka korzystania z nocnika. Jak się to dzieje?

Zrozumieć przyczynę i skutek

Pieluszki wielorazowe nie posiadają, tak jak jednorazowe, syntetycznych, pochłaniających absorbentów. Dlatego, pomimo, że wkład chłonny wpija wilgoć, dziecko w pewnym stopniu czuje, że w pieluszce jest odrobinę mokro, zwłaszcza pod naciskiem. Dzięki temu zaczyna zdawać sobie sprawę z efektów swoich działań. W ten sposób, łatwiej może zrozumieć, że jeśli pojawi się przyczyna w postaci wysiusiania się do pieluchy, w pieluszce pojawi się wilgoć. Dziecko rozpoczyna myślenie przyczynowo-skutkowe, co sprawia, że łatwiej zrozumie, dlaczego lepiej użyć nocnika. Dzieci które nosiły wyłącznie jednorazówki, mogą nie rozumieć tej zależności i nie chcieć korzystać z nocnika. Dlatego jeśli maluch nie nosił pieluszki wielorazowej gdy był młodszy, warto zakładać mu ją chociaż w okresie nauki siadania na nocniku. Takie rozwiązanie sprawi, że zakończy się ona szybciej.

Wszystkich zainteresowanych pieluchami wielorazowymi zapraszamy do odwiedzenia strony: http://3e.waw.pl/pol_m_Pieluchy-wielorazowe-135.html

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel