Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pieluszki wielorazowe – wybór świadomych konsumentów

2018-11-18
Pieluszki wielorazowe – wybór świadomych konsumentów

Pieluszki wielorazowe – wybór świadomych konsumentów

Codzienne wybory, choć niepozorne, mają przez dłuższy czas duży wpływ na stan środowiska naturalnego i nasze zdrowie. Zwłaszcza zmiana pieluszek jednorazowych na wielorazowe jest wielką przysługą, jaką można uczynić środowisku, a przez to także sobie samym oraz swoim dzieciom.
Przez pierwszy miesiąc po urodzeniu noworodek zużywa średnio 10 pieluszek na dzień. Przeciętna waga zużytej pieluszki wynosi około 0,2 kg. Po pierwszym miesiącu mamy zużytych więc 300 pieluszek jednorazowych, co daje około 60 kilogramów odpadów. W dalszych miesiącach zużycie pieluszek się trochę zmniejsza, pomimo to średnio po pierwszym roku pieluszkowania, korzystający z pieluch jednorazowych przyczyniają się do powstania nawet pół tony odpadów, których można byłoby uniknąć dzięki pieluszkom wielorazowych. Trzeba pamiętać, że jednorazowa pieluszka rozkłada się nawet kilkaset lat, więc głównym sposobem jej utylizacji jest spalanie, co ma wpływ na jakość powietrza.
Nie bez znaczenia jest też cena pieluszki. Przez pierwszy rok na jednorazowe pieluchy trzeba wydać co najmniej 1200 zł do 2000 zł. Natomiast korzystając z pieluszek wielorazowych, jest możliwość wydania na pieluszki do około 600 złotych, a dodatkowo opcja ta jest zdrowsza dla skóry Twojego dziecka.
Atrakcyjny wybór pieluszek wielorazowych znajdziesz na stronie: Pieluszki wielorazowe.

pixel