Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pieluszki wielorazowe – zdrowy wybór

2018-11-29
Pieluszki wielorazowe – zdrowy wybór

Wybierając pieluszki wielorazowe, dbasz o wrażliwą dziecięcą skórę

Rodzice stosujący pieluszki jednorazowe zazwyczaj zdają sobie sprawę, że jest to niekorzystne dla środowiska, rzadko jednak zastanawiają się, jaki jest ich skład oraz wpływ na dziecko. A jest – i to duży.
Pieluszki jednorazowe są niezwykle chłonne – jednak nie wynika to tylko z wysokiej chłonności materiału, a z zawartych wewnątrz pieluszki syntetycznych absorbentów. W momencie, gdy pieluszka jest pełna, chemikalia mają kontakt ze skórą dziecka, a z uwagi na bardzo niską przepuszczalność, może to trwać wiele godzin. Skutkiem mogą być różnego rodzaju alergie – na przykład wysypki czy stany zapalne, a także odparzenia pupy.
Zdrową alternatywą dla pieluch jednorazowych są nowoczesne pieluszki wielorazowego użytku. Są równie wygodne do zakładania i świetnie trzymają się na pupie malucha. Główną różnicę stanowi fakt, że trzeba je prać – co przy współczesnej automatyzacji prania nie jest już problemem.
Decydując się na korzystanie z pieluszek wielorazowych, masz do wyboru kilka możliwości, z których na pewno uda Ci się dobrać tę najlepszą dla siebie i swojego dziecka – pieluszki z wszytym wkładem (AIO) lub z wyjmowanym wkładem chłonnym jak pieluszki-kieszonki i otulacze. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem: Pieluszki wielorazowe.

pixel