Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poznaj rodzaje nowoczesnych pieluszek wielorazowych.

2019-01-18
Poznaj rodzaje nowoczesnych pieluszek wielorazowych.

Pieluszka jest podstawowym produktem używanym przez rodziców małych dzieci. Do niedawna zdecydowana większość wybierała jednorazowe pampersy. Wydawałoby się, że pieluchy wielorazowe poszły w niepamięć, nic bardziej mylnego. Ludzie chcą produktów bardziej ekologicznych dlatego producenci zwrócili się znowu ku pieluszkom wielorazowym. Zastosowanie nowoczesnej technologii znacznie ulepszyło tradycyjną tetrę, ale na tym nie koniec. Producenci postanowili zapewnić rodzicom dużo większy wybór pieluszek wielokrotnego użytku. Nie każdy jednak miał okazję zapoznać się z nimi. Wyróżnić możemy kilka rodzajów:

  • Pieluszki z kieszonką składające się z dwóch warstw, które tworzą kieszonkę, w której umieszcza się specjalny wkład chłonny. Warstwę wierzchnią stanowi nieprzemakalny, oddychający materiał, wewnętrzna warstwa natomiast izoluje mokry wkład od skóry dziecka. Zmienia się całą pieluszkę
  • Pieluszka AIO (all in one), czyli wszystko w jednym. W tym modelu wkład jest wszyty na stałe, więc po zabrudzeniu musimy zmienić ją na nową. Nazywana jest pieluchą do zadań specjalnych.
  • Pieluszki Formowane - przypominają jednorazowe pampersy, dobrze chłoną mocz jednak nie chronią przed wilgocią dlatego konieczne jest zastosowanie dodatkowo otulacza. Ich określony kształt sprawia, że są łatwe w użyciu i komfortowe dla dziecka.
  • Standardowa pieluszka składana – może być: bawełniana, frotowa, flanelowa, muślinowa oraz tradycyjna tetrowa. Pieluszki posiadają uniwersalny rozmiar, dzięki czemu można je łatwo dostosować do wagi dziecka. Jednak aby ochronić ubranie przed zamoczeniem, należy zastosować otulacz.
  • Otulacz do pieluszki – tworzy całość z pieluszką formowaną bądź składaną.( warto zaznaczyć, że otulacze to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, wystarczy wymienić wkład chłonny a otulacz może posłużyć nam na kilka przewinięć) Pieluszka kąpieluszka to wodoodporne majtki dla dziecka na basen lub nad wodę.
Niektóre pieluszki wielorazowe posiadają określone rozmiary, inne posiadają rozmiar uniwersalny.

pixel