Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rodzaje pieluch wielorazowych

2018-08-23
Rodzaje pieluch wielorazowych

Czym różnią się od siebie rodzaje pieluszek wielorazowych?

Odkąd pieluszki wielorazowe ponownie pojawiły się na rynku pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Na początku niełatwo się w tym połapać, jednak możliwość szerszego wyboru sprawia, że każdy rodzić może znaleźć pieluszkę, którą najwygodniej mu stosować.
Otulacz oraz kieszonka to zewnętrzna część pieluszki. Różnią się tym, że otulacz nakładamy na wkład chłonny, a kieszonka posiada wewnątrz siebie specjalne miejsce do którego wsuwa się wkład chłonny. Zaletą otulacza jest fakt, że nie trzeba go prać tak często jak pieluszkę-kieszonkę. Kieszonka schnie za to dość szybko, ale nie jest polecana dla noworodków.
Otulacz posiadający napy, za pomocą których można przypiąć do niego wkład, stworzy pieluszkę typu SIO. Dobrą stroną tego rozwiązania jest to, że wkład chłonny nie przemiesza się, a jego wymiana jest szybka i łatwa.
Pieluszki AIO i formowanki najbardziej wśród pieluszek wielorazowych przypominają ‘jednorazówki’. AIO czyli pieluszka wszystko w jednym składa się z otulacza z wszytym na stałe wkładem. Banalna i błyskawiczna w stosowaniu, świetna na spacerach i wyjazdach, ma jedną wadę – trochę dłużej schnie niż inne typy wielorazowych pieluszek. Pieluszka formowana to w zasadzie taki wkład chłonny w kształcie pieluszki, ponieważ wymaga zastosowania otulacza, ewentualnie gatek z wodoszczelnej tkaniny PUL. Formowanki świetnie eliminują przeciekanie, dlatego są szczególnie polecane na noc oraz dla noworodków.

Mamy nadzieję, że dzięki powyższemu podsumowaniu rodzicom będzie łatwiej zdecydować się na konkretny rodzaj pieluszki wielorazowej. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu internetowego w którym znajduje się szeroki asortyment różnych typów pieluch wielorazowych: http://3e.waw.pl/pol_m_Pieluchy-wielorazowe-135.html

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel