Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tkanina PUL w pieluszkach wielorazowych

2018-08-23
Tkanina PUL w pieluszkach wielorazowych

Czym jest stosowana w pieluszkach wielorazowych tkanina PUL?

PUL to syntetyczny częściowo przepuszczalny materiał, produkowany najczęściej z laminowanego poliestru lub laminowanej dzianiny bawełnianej, które mogą być pokryte membraną z mikroporami oraz obszyte na zewnątrz bawełną.
Przepuszczalność nie jest całkowita, ponieważ tkanina musi zachowywać właściwości wodoodporne. Jest jednak znacznie lepsza niż w pieluchach jednorazowych. Tkanina PUL pozwala na odprowadzanie pary wodnej z pieluszki. Gdy wkład jest przez dłuższy czas mocno nasączony materiał PUL znacznie delikatnie przeciekać – jest to jednak zaletą, a nie wadą – dzięki temu pupa malucha nie ulegnie odparzeniom i przegrzaniu, co często ma miejsce w przypadku ‘jednorazówek’, w przypadku których można przez długi czas nie zwrócić uwagi na potrzebę wymiany pieluszki, a substancja absorbująca wilgoć ma wtedy bezpośredni kontakt ze skórą maluszka, co może powodować na przykład alergie.
Tkanina PUL stwarza również szerokie możliwości zdobienia, ponieważ łatwo da się wykonać na niej najróżniejsze grafiki. Jest też łatwa w czyszczeniu – najważniejsze to pamiętać aby temperatura prania nie przekraczała 60 °C oraz nie używać płynu zmiękczającego, które zmniejszają właściwości przepuszczalne PUL.
Szeroki wybór pieluszek uszytych między innymi z PUL można znaleźć na naszej stronie: http://3e.waw.pl/pol_m_Pieluchy-wielorazowe-135.html Zapraszamy również do obejrzenia naszych wielobarwnych materiałów PUL do samodzielnego szycia pieluszek, dostępnych w atrakcyjnej cenie: http://3e.waw.pl/pol_m_Materialy-metraz-_PUL-202.html

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel