Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Z czego zrobione są jednorazowe pieluszki dla dzieci?

2018-04-10
Z czego zrobione są jednorazowe pieluszki dla dzieci?Kupując kolejną paczkę pieluch, nie zastanawiamy się nad tym, z czego dane pieluszki wykonano. Dla nas najważniejsze jest to, by spełniały swoją funkcję a dziecku było w nich wygodnie. Jednak dla tych, których zachęcił tytuł wyjaśnimy. Zapraszamy na http://3e.waw.pl

Pieluszka – troszkę historii

Pieluchy jednorazowe na stałe weszły do użytku młodych mam w połowie XX wieku. Początkowo składały się z waty bawełnianej lub celulozowej, która otulona była dodatkową warstwą celulozy. Niestety takie rozwiązanie było dość kłopotliwe. Mocz zwykle od razu przeciekał o kupce już nie wspominając.
Z czasem zaczęto udoskonalać pieluchy: dodano rzepy a wkład zmieniono na taki, który przemieniał mocz w żel i przechowywał przez dłuższy czas oraz dodano nieprzepuszczalną warstwę izolacyjną.nie obyło się to bez sporej dawki chemicznych środków absorbujących. Takie pieluszki ( popularne pampersy)podbiły cały świat i są stosowane do dziś pomimo sporego obciążenia dla środowiska i dużego wydatku dla rodziców. Ale niekoniecznie są najzdrowsze i najlepsze dla naszych pociech.

Proponujemy alternatywę- zdrowe, wygodne eleganckie pieluchy wielorazowe!!!
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel